El Ball de Bastons present a Borredà!

  • 0

El Ball de Bastons present a Borredà!

Category : Notícies

El passat diumenge 19 d’Agost, i amb la mediació de la nostra entitat, el Ball de Bastons fou present a la Festa Major de Borredà de la mà dels Bastoners de Terrassa i els Picacrestes del Prat de Llobregat. Totes dues colles es van anar tornant per executar les seves danses, amb un fil conductor portat pel president de la nostra entitat el qual va fer una presentació detallada sobre què és el Ball de Bastons i les seves característiques. Tot plegat amb un públic exquisit que no es va moure del lloc, que cada cop era més gran i que no va parar d’aplaudir cadascuna de les coreografies i músiques vistes i sentides durant la jornada.

Acabada l’actuació, el públic assistent manifestà el seu agraïment i els mitjans de comunicació assistents van aprofitar per fer una entrevista a la Presidència de la Coordinadora de Ball de Bastons de Catalunya.

En resum, una gran actuació amb una molt però molt agraïda rebuda per part de la gent de Borredà. Esperem poder tornar l’any vinent!

Us deixem alguns enllaços amb més informació i us adjuntem un petit àlbum de fotografies de la jornada.

GRÀCIES BORREDÀ i VISCA EL BALL DE BASTONS!

 

 


Fes el teu comentari


gencat

Translate »